Apartment in Longueuil (Le Vieux-Longueuil)
36

2|
1|
94.8 mc
Description
Highlights
Year built
1990
Living area
94.8 mc
Floor
2nd floor
Condo fee
383 $ / month
Hallway
2nd floor
7.11x12.4 P
Ceramic tiles
7.11x12.4 P
Ceramic tiles
Living room
2nd floor
14.2x15.0 P
Wood
14.2x15.0 P
Wood
Dining room
2nd floor
9.4x10.4 P
Ceramic tiles
9.4x10.4 P
Ceramic tiles
Kitchen
2nd floor
6.6x9.11 P
Ceramic tiles
6.6x9.11 P
Ceramic tiles
Washroom
2nd floor
5.9x4.8 P
Ceramic tiles
5.9x4.8 P
Ceramic tiles
Primary bedroom
3rd floor
11.1x11.11 P
Parquetry
11.1x11.11 P
Parquetry
Bedroom
3rd floor
13.7x11.6 P
Parquetry
13.7x11.6 P
Parquetry
Bathroom
3rd floor
7.6x13.3 P
Ceramic tiles
7.6x13.3 P
Ceramic tiles
Taxes
Municipal Taxes (2026)
2 308 $
School taxes (2025)
205 $
Total
2 513 $
Municipal evaluation(2026)
Land
139 500 $
Building
207 100 $
346 600 $
Life Style
Suggested properties
355,000 $
6501, Boul. Maurice-Duplessis, 112
Montréal (Montréal-Nord)
Apartment
3|
1|
1077 pc
№ Centris 11637882
1,000 $ /M
580A, Rue Marie-Uguay
Salaberry-de-Valleyfield (Salaberry-de-Valleyfield)
Apartment
1|
1
№ Centris 28904353
2,100 $ /M
580, Rue Marie-Uguay
Salaberry-de-Valleyfield (Salaberry-de-Valleyfield)
Apartment
3|
1
№ Centris 9935085
354,900 $
407, Rue Antoinette-Robidoux
Longueuil (East)
Apartment
2|
1|
861 pc
№ Centris 26015049
The more it is seen, the faster it is sold!
Activi-T
Views on the internet: 7,343
Visibili-T
Suggested properties
355,000 $
6501, Boul. Maurice-Duplessis, 112
Montréal (Montréal-Nord)
Apartment
3|
1|
1077 pc
№ Centris 11637882
1,000 $ /M
580A, Rue Marie-Uguay
Salaberry-de-Valleyfield (Salaberry-de-Valleyfield)
Apartment
1|
1
№ Centris 28904353
2,100 $ /M
580, Rue Marie-Uguay
Salaberry-de-Valleyfield (Salaberry-de-Valleyfield)
Apartment
3|
1
№ Centris 9935085
354,900 $
407, Rue Antoinette-Robidoux
Longueuil (East)
Apartment
2|
1|
861 pc
№ Centris 26015049