Quadruplex in Saint-Jérôme

743-749, 17e Avenue

NewFrontage Exterior Dwelling Dwelling Dwelling
New
23 

799,000 $

2| 1
№ Centris 18400141

Description

Highlights

Year built
1955
Potential gross revenue
45,420 $
Municipal Taxes (2026)
4 502 $
School taxes (2025)
320 $
Total
4 822 $
Municipal evaluation(2026)
Land
202 400 $
Building
289 600 $
492 000 $

Life Style

Suggested properties

New
999,000 $ 834-840, Rue Dupré Terrebonne (Central) Quadruplex
2| 1
№ Centris 17577273
New
975,000 $ 158, Av. du Manoir Montréal (L'Île-Bizard) Quadruplex
2| 1
№ Centris 21390150
New
975,000 $ 160, Av. du Manoir Montréal (L'Île-Bizard) Quadruplex
2| 1
№ Centris 24545286
574,000 $ 139, Rue McLaren Salaberry-de-Valleyfield (Salaberry-de-Valleyfield) Quadruplex
1| 1| 1150 pc
№ Centris 17087048
1,200,000 $ 5049, Rue Bertrand-Fabi Sherbrooke (Rock Forest) Quadruplex
2| 1
№ Centris 14837479
525,000 $ 5-7B, Rue Laurier O. Victoriaville Quadruplex
2| 1
№ Centris 19405310
MichelDavid
Michel David Residential Real Estate Broker